Bicsérd - Könyvtár

@Napló

Elektronikus ellenőrző

Elektronikus ügyintézés

Főoldal   |   Bemutatkozunk   |   Dokumentumok   |   Hírek   |   Közérdekű   |   Az iskola dolgozói  |   Diákjaink   |   Órarend   |   Délutáni foglalkozások

Könyvtár   |   Diáksportkör   |   Ökoiskola   |   Minőségirányítás   |   Jó gyakorlatok   |   Hasznos linkek   |   TÁMOP 3.1.7   | TIOP-1.2.3.   |   TIOP-1.1.1.A-15/1-2015-0001   |   Mentoráló intézmény

Boldog iskola   |   Segédanyagok   |   Sulifotók   |   Suli videók   |   Támogatóink   |   Iskolagyümölcs program   |   Iskolakert

Keresés a könyvtári könyvek közt

"Könyvek és tapasztalatok együtt alkotják a lelket." (Radnóti Miklós)

Az iskola 2005-ben történt felújításakor új könyvtárral bővült, amit tanteremként használunk. Elsősorban a tanuláshoz-tanításhoz, az intézmény tevékenységéhez kapcsolódó dokumentumok találhatók benne, a tanulók számára van lehetőség kölcsönzésre, internethasználatra is.

Könyvállomány

Könyvtári állományunk nagy része tankönyv, gyermek, kötelező- és ifjúsági irodalom, de jelentős részt alkot az oktató és a tanulói kutatómunkát segítő szakirodalom, továbbá a kézikönyvek, a médiatár is.

A használatra jogosultak köre

Az iskola könyvtára nem nyilvános könyvtár, szolgáltatásait csak az iskola diákjai és dolgozói vehetik igénybe, akik a könyvtári szabályokat magukra nézve kötelező érvénnyel elfogadják.

Használói a következők:

• az iskola rendes és magán tanulói,
  • az iskola pedagógusai (aktív és nyugdíjas),
  • alkalmanként az iskolába járó tanulók szülei.

A könyvtár használata az iskola tanulói és pedagógusai esetében megkötöttség nélküli. A beiratkozás és a szolgáltatások igénybevétele díjtalan. A könyvtár a szülők számára igény szerint biztosítja az iskola működésére, oktató tevékenységére vonatkozó dokumentumok (iskolai SZMSZ, iskolai házirend, az iskola pedagógiai programja) megtekintését, tanulmányozását.

A használat módjai

Helyben használat:

A helyben használat tárgyi (olvasóhelyek, technikai berendezések) és személyi feltételeit az iskolának, szakmai feltételeit a könyvtárosoknak kell megteremtenie.

Ennek érdekében az iskola biztosítja a könyvtárban:

• 1 db CD ROM használatára alkalmas számítógépet,
  • Internet használatot,
  • A könyvtáros szakmai segítségét:

- az információhordozók közötti eligazodásban,

- az információk kezelésében,

- a technikai eszközök használatában.

Az iskolai könyvtár dokumentumai közül csak helyben használhatók:

• kézikönyvtári állományrész, folyóiratok,
  • az iskola működésére vonatkozó dokumentumok,
  • médiaállomány.

Kölcsönzés:

• A könyvtárból bármely dokumentumot csak a könyvtáros engedélyével lehet kivinni!
  • Dokumentumokat kölcsönözni csak a kölcsönzési nyilvántartásban való rögzítéssel szabad.
  • Az elveszett vagy erősen megrongált dokumentumot az olvasó köteles egy kifogástalan példánnyal pótolni vagy annak árát megtéríteni.

A könyvtárban megkívánt viselkedés:

• Hangos szónak, rendetlenkedésnek a könyvtárban nincs helye. A csend és nyugalom segít a jó könyv kiválasztásában.
  • A dokumentumok és a berendezési tárgyak, eszközök védelme érdekében a helységben étkezni, italt fogyasztani tilos!
  • Váltócipő használata a házirend szerint  kötelező.