Bicsérd - Boldog iskola

@Napló

Elektronikus ellenőrző

Elektronikus ügyintézés

Főoldal   ||   Bemutatkozunk   |   Dokumentumok   |   Hírek   |   Közérdekű   |   Az iskola dolgozói  |   Diákjaink   |   Órarend   |   Délutáni foglalkozások

Könyvtár   |   Diáksportkör   |   Ökoiskola   |   Minőségirányítás   |   Jó gyakorlatok   |   Hasznos linkek   |   TÁMOP 3.1.7   | TIOP-1.2.3.   |   TIOP-1.1.1.A-15/1-2015-0001   |   Mentoráló intézmény

Boldog iskola   |   Segédanyagok   |   Sulifotók   |   Suli videók   |   Támogatóink   |   Iskolagyümölcs program   |   Iskolakert

2018/2019

"Boldog Iskola" cím elnyerése, "Boldog Iskola" oklevél átvétele Budapest Mester Ágnes A Jobb Veled a Világ alapítvány által működtetett Boldogság Intézet pályázatához csatlakozott intézményünk.

A program kiemelt feladata, hogy a pozitív pszichológia eredményeire építve ötleteket és módszertani segítségeket adjon iskolánk tanulói számára a boldogságra való képesség fejlesztéséhez.

A program keretében iskolánk tanulócsoportjai havonta egyszer Boldogságórát tartanak, és a program fenntartását a következő tanévben is vállalják.

Boldogságprogram megvalósítása

A Boldogságórák:

A teljes Boldogságóra program 10 egymásra épülő témából áll, amelyek fokról fokra ismertetik meg a boldogság különböző összetevőit feltételeit.

Az egyes témakörök sorrendben:

1. Boldogságfokozó hála

2. Optimizmus gyakorlása

3. Társas kapcsolatok

4. Boldogító jócselekedetek

5. Célok kitűzése és elérése

6. Megküzdési stratégiák

7. Apró örömök élvezete

8. Megbocsájtás

9. Egészséges életmód

10. Fenntartható boldogság

A 6-7. osztály havonta legalább egy boldogságórát tart, ahol feldolgozza az adott témát.

Felelős: Kercza Mária, Mester Ágnes