ADÓ 1%

 

Adója 1%-át felajánlhatja a Szentlőrinci Általános Iskola Szülői Szervezete számára is: 19035316-1-02

MICROSOFT INNOVATÍV ISKOLA

ISKOLAGYÜMÖLCS PROGRAM

 

         

 

 

 

 

Digitális oktatás rendje

DIGITÁLIS OKTATÁS RENDJE

 

Eszközök, alkalmazások, felületek, eljárások

Az iskola valamennyi tanulója csatlakozva van az intézményi Google Classroomhoz, ezen keresztül folyik a digitális oktatás.  

A digitális oktatáshoz szükséges eszközök: asztali számítógép/laptop/tablet/okostelefon, internetelérés. Az eszközfelmérés alapján, az iskola a diákok részére (akik nem rendelkeznek eszközzel) laptopot biztosít meghatározott idejű használatra. Az internettel nem rendelkező tanulók esetében a szülő/gondviselő által a tanév elején aláírt nyilatkozatnak megfelelően kell, hogy végezzék munkájukat.

 

A tanulás rendje

A digitális oktatás idejére napirendet kell kialakítani.

A tanuló kötelessége a Google Classroom felületére való napi szintű belépés és az ottani feladatok határidőre (a pedagógus kérésének megfelelő formában) történő elvégzése.

A digitális oktatás napjain a tanulók otthon tartózkodjanak, ne csoportosuljanak!

A számonkéréseket egyértelműen és időben jelzik a pedagógusok.

A személyiségi jogok, ill. a személyes adatokkal való önrendelkezési jog alapján az érintettek (oktató, diák, szülő) engedélye és hozzájárulása nélkül nem készíthet, továbbíthat, ill. hozhat nyilvánosságra senki hang-és képfelvételeket másokról az online oktatás során. (Pl. a tanuló nem készíthet felvételt a tanárról vagy diáktársáról, az órán történteket nem jelenítheti meg közösségi oldalakon stb.) Minden esetben az iskola adatvédelmi szabályzata az irányadó.

A határidő be nem tartása esetén

Amennyiben – valamilyen oknál fogva – a tanuló nem készül el határidőre a feladattal (pl. betegség), mindenképpen jelezze a pedagógusnak, még a határidő lejárta előtt. Közösen beszéljék meg a pótlás lehetőségét, módját.

Amennyiben a tanuló határidőre nem készül el a feladatokkal, a pedagógus a Krétában (házi feladat hiány jelöléssel) jelez a szülőnek.

Ha több alkalommal nem készíti el a beadandó feladatot a tanuló, vagyis rendszeresen nem teljesíti a tantárgyi követelményeket, a szaktanár jelez az osztályfőnöknek, az osztályfőnök jelzést tesz a szülőnek, továbbá szükség esetén a gyermek- és ifjúságvédelmi felelősnek. Végső esetben az osztályfőnök jelez az intézményvezetőnek, aki felszólítja a szülőt, hogy tegyen lépéseket gyermeke tanulmányi kötelességeinek teljesítésére

 

A tanár és a diák kapcsolattartása

A tanulóknak lehetősége van segítséget kérni a szaktanártól a tananyaggal, a feladatokkal kapcsolatban. Elvárás, hogy mindezt kulturált formában tegye, olyan üzenetet fogalmazzon meg, mely mások számára nem sértő, bántó. A tanárokat 8-16 óra között lehet a tanulással kapcsolatos, illetve egyéni kérésekkel megkeresni, a közösen használt felületen.

Az intézményi digitális felületek oktatási célt szolgálnak, magánjellegű célra ne használjuk őket!

 

Netikett Diákoknak

  • Ne feledd: amit leírsz, annak nyoma marad!
  • E-mail írásakor jobban törekszünk a kis- és nagybetűk, az írásjelek pontos használatára, chatelésnél kicsit lazábbak az emberek, de durva szavakat, káromkodást, a folyamatos nagybetűvel való írást mellőzd!
  • Ha írsz az osztályfőnöködnek, tanárodnak és nem válaszol azonnal vissza, türelmesen várj visszajalzésére.
  • Telefonon, chaten is be kell tartani az alapvető szabályokat, 16 után tényleg csak nyomós indok miatt telefonálj, tartsd tiszteletben más magánéletét.
  • Feladatmegoldásnál fontos szabály: figyelmesen nézd meg a feladat leírását, az esetek többségében ott a válasz a kérdésedre, csak nem voltál elég figyelmes, ha mégsem, először kérj segítséget egy osztálytársadtól. Ha senki sem tud segíteni, akkor fordulj a tanárodhoz.
  • Ha látod, hogy valamelyik osztálytársad kérdez, segíts neki, lehet, hogy legközelebb ő segít neked.
  • Ha rád írnak, és kérdeznek valamit, válaszolj, ugye te is tudod, hogy a másik fél látja, hogy olvastad…
  • Ha mérges vagy valami miatt, ne írj rögtön, ne telefonálj, gondold át, nyugodj le, nehogy később megbánd a szavaidat. Gondolkodj mielőtt cselekszel!
  • Ne káromkodj, nem szidj, ne bánts meg senkit!
  • Fotót nem oszthatsz meg a képen szereplő személy engedélye nélkül, azon nem is jelölheted meg az illetőt!
  • Ha valakinek személyesen akarsz írni, ne nyilvános az üzenőfalra tedd. Írj üzenetet, e-mailt, vagy hívd fel!