A Zánkai Erzsébet osztálykirándulás

Érdekes balatoni kalandsorozatban lehetett részük szerencsés növendékeinknek: A Zánkai Erzsébet táborba, osztálykirándulásra költöztünk három napra!

Budapesti múzeumpedagógiai foglalkozáson jártunk

Május végén lehetőséget kaptunk egy budapesti tanulmányi kirándulás megszervezésére!

Múzeumpedagógiai foglalkozásunk a neves Magyar Iparművészeti Múzeum gyűjteményét kiállító Városligeti fasori Ráth György- villában volt. Ide vonattal, metrón és trolin utaztunk el.

Nyári tájékoztatás

Sikeres vizsga - AMI

A 2023/24-es tanévben három tanulónk : Soós Pálma (fuvola), Garamvölgyi Gréta (fuvola) és Gyúró Zoltán (zongora) tett alapvizsgát iskolánk tanárai, szüleik és barátaik előtt.
Gratulálunk nekik a sikeres vizsgához!

Fuvolatalálkozó

2024. május 17-én a Komlón megrendezett VI. Gyöngyössy Zoltán Országos Fuvolatalálkozón iskolánkat Barát Blanka képviselte.
Felkészítő tanára Baliné Joó Barbara, zongorán kísért Murávszki Ingrid.
Blanka kiváló  szereplését a szakmai zsűri arany minősítéssel jutalmazta.
Gratulálunk az elért eredményhez!

Toborzó hangverseny

2024. május 10-én iskolánk tornacsarnokában toborzó hangversenyt tartottunk. A hangverseny célja, hogy az alsós gyerekek megismerjenek különböző hangszereket, amikre beiratkozhatnak iskolánkba.

A tanárok rövid ismertetője után a tanulók játszottak hangszereiken.

Az alsósok nagyon érdeklődőek és lelkesek voltak, ügyesen válaszoltak a kérdésekre és sok hangszert és művet már ismertek is.

Bízunk benne, hogy minél több gyermeknek sikerült felkeltenünk az érdeklődését a hangszertanulás iránt.

Regionális oboástalálkozó

2024. május 10-én került megrendezésre a Regionális Oboástalálkozó a Pécsi Művészeti Szakgimnáziumban, amelyen a régió zeneiskoláinak növendékei vehettek részt, hogy bemutatkozzank egy-egy produkcióval.

A szentlőrinci Alapfokú Művészeti iskolát három tanuló képviselte: Borza Panna Dorka, Miltényi Júlia Ilona és Májer Hédi. Felkészítő tanáruk: Léhmann Angéla, zongorán kísért: Murávszki Ingrid.

Beiratkozás a Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskolába

Tisztelt Szülők, Kedves gyerekek!

A következő, 2024/25-es tanévre is van lehetőség beiratkozni a Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskolába, ahol a gyerekek megtanulhatnak különböző hangszereken játszani, vagy a festészet ill. kézműves órákon a kéz ügyességüket, kreativitásukat fejleszthetik.

Március 23-27-ig a Határtalaul program keretein belül Erdélybe kirándultunk.

Határtalanul: A magyarság emlékei Erdélyben
            2024.03.23-2024.03.27.

Helikon - AMI

Keszthelyen 2024. április 25-27 között rendezték meg a Helikon Ünnepségeket, amelyen az ország középiskolás korú diákjai mutathatták be különböző kategóriákban tudásukat. Iskolánkból Boha Viktória továbbképzős tanulónk indult komolyzene kategóriában, ahol produkcióját a szakmai zsűri arany minősítéssel értékelte. Felkészítő tanára Baliné Joó Barbara, korrepetítora Nyakáné Maár Zsuzsanna volt. Gratulálunk az elért eredményhez.

Feliratkozás RSS - Közös csatornájára