ADÓ 1%

 

Adója 1%-át felajánlhatja a Szentlőrinci Általános Iskola Szülői Szervezete számára is: 19035316-1-02

MICROSOFT INNOVATÍV ISKOLA

ISKOLAGYÜMÖLCS PROGRAM

 

         

 

 

 

 

Szántay Csaba Országos Általános Iskolai Kémiaverseny

Iskolánk hetedikes diákokból álló 4 fős csapatával beneveztünk a Szántay Csaba Országos Általános Iskolai Kémiaversenyre.  Az online fordulókban az egyik feladat egy videó elkészítése volt, mégpedig sütőporral kapcsolatos kísérleteket kellett bemutatni.  A csapat lelkesen fogott hozzá a kísérletek gyakorlásához és minél kreatívabb kivitelezéséhez. Nagy örömmel fogadtuk a hírt, hogy benne vagyunk a  közel 200 csapat közül a legjobb 10-ben, aki országos döntőbe jutott.
A döntőre június 2-án Budapestre utaztunk a Műszaki Egyetemre és  10 állomáson különböző feladatokat kaptak, többek között az elkészített poszter bemutatása, kísérletek elvégzése, kémhatás vizsgálata, eszközök felismerése szerepelt. A csapat szép teljesítményét különdíjjal jutalmazták. A csapat tagjai: Kovács Réka, Kelemen Bence, Kővári Benjámin, Szabó Áron. Felkészítő tanár Duliné Bulla Edit volt. Gratulálunk a szép eredményhez!