A sumonyi madárgyűrűző állomáson jártunk

A Természetbúvár szakkörösökkel március 17-én ellátogattunk a sumonyi madárgyűrűző állomásra. Útközben távcsővel figyelhettük a vízimadarakat a tavon. A helyszínen Wágner László, a Magyar Madártani Egyesület ornitológusa (madarásza) volt a házigazdánk.

Laci bácsi elmagyarázta a madárgyűrűzés céljait és eredetét, majd a hálókhoz vezette a csapatot. Nagy élmény volt látni a sokféle énekesmadarat, s mivel szerencsénkre aznap a szokottnál is több madár érkezett, jó pár fajt megismerhettünk. A nádasban ezúttal nem voltak kifeszítve a hálók, de azért bepillantottunk oda is, mert mindenki kíváncsi volt a vadregényes vízivilágra. Vidám és tartalmas délutánunk volt!

Kísérők: Kovács Bernadett és Varga Ágnes tanárnők