Parasport napja a Szentlőrinci Általános Iskolában

Iskolánk idén is csatlakozott a FODISZ által meghirdetett Magyar Parasport Napjához, amelyet minden évben február 22-én tartanak meg.

Diákjaink betekintést kaptak a fogyatékkal élő embertársaik életébe, sportolási lehetőségeibe. Megismerték a parasport adta lehetőségeket, versenyszámaik különleges szabályait, rendszerét.

A mai napon a testnevelés órákon a felsősök az ülőröplabdában, és speciális kosárlabdában próbálhatták ki magukat. Az alsó tagozaton különböző játékos feladatokon keresztül ismerkedtek azokkal a kihívásokkal, melyekkel fogyatékkal élő társaik a sportolás során szembesülnek.

Fontosnak tartjuk, hogy tanulóink tisztában legyenek a parasport és a fogyatékkal élő embertársaik értékeivel, a másság elfogadása egyaránt fontos a sportokban és mindennapokban is.