A magyar kultúra napja

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg minden év január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le, és jelölte meg dátummal a Himnusz kéziratát. E jeles nap alkalmából az alsó tagozaton idén minden osztály más-más, az osztályfőnökök által kiválasztott verset szavalt irodalomórán. Többek között Csoóri Sándor – Hókutya, Weöres Sándor - Pletykázó asszonyok, Kányádi Sándor - Három székláb, Petőfi Sándor - Anyám tyúkja valamint Kölcsey Ferenc Himnusz című művét adták elő a gyerekek. A felsős osztályok is életkoruknak megfelelően, a tananyaghoz kapcsolódva választottak ki verseket, melyet aztán irodalom órákon közösen szavaltak el.