Kutatók éjszakája

Szeptember 30-án pénteken este a Kutatók Éjszakája programsorozaton vett részt Pécsett iskolánk húsz tanulója, Varga Ágnes, Duliné Bulla Edit és Fürst Valéria kíséretében.

Az országos esemény Pécsi Egyetem Természettudományi Karán  megvalósult programjai közül néhány igazi látványosságot választottunk ki: látványos fizikai, színes kémiai kísérleteket, vízbiológiai bemutatót látogathattak végig a diákok, megcsodáltuk a botanikus kert szép növényeit, valamint interjú is készült egyik tanulónkkal. Majd átsétáltunk a Műszaki és Informatikai Karra is, ahol  megújuló energiákkal és robotokkal is találkozhattunk, a saját maguk által termelt áram segítségével készülő palacsinta nagy sikert aratott.