KILÁTÓ-TÚRA

Az Ifisuli Túraklubjának első túrája az elmúlt vasárnap valósult meg a Mecseki Parkerdő területén.

"Kilátó-túránk" során a Közép-Mecsek legmagasabb csúcsainak kilátóit - a  Tubest és a Kis-Tubest - látogattuk meg, s a szép, tiszta időnek köszönhetően mindkét helyszínről pazar kilátás nyílt Pécsre és a hegyekre. Megnéztük a hétféle mecseki kőzetből épült Erdész Emlékművet is, majd Kantavár környékén a vár mondájával és a közeli feketemészkő-bánya "kincseivel" is megismerkedtünk. A legkalandosabb programnak sokak számára az erdőben elrejtett geoládák keresése bizonyult! Túránk a Lámpásvölgyben végződött.

Következő (októberi) kirándulásunk tervezett célpontjai az Abaliget környéki Nyáras-völgy és a Denevér Múzeum. A klub túráira a felső tagozatosok közül bárki jelentkezhet, egy-egy alkalomra is.