Gratulálunk - AMI

A Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskolánk Grafika és festészet tanszakos tanítványa, Meijlis Pieter Dániel, szeptembertől a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum  diákja.

A felvételi 4,5 órás képességfelmérésből és azt követő rövid elbeszélgetésből állt, ahol az otthonról hozott munkákból készült portfóliót kellett bemutatni.

A felvételi feladatsor látvány utáni rajzból (geometrikus térkonstrukció, portré), festésből (csendélet), térszemléleti tesztből, illetve kreativitást vizsgáló részekből állt.

A felvételi pontszám aránya 20 pont általános iskola - 400 pont a felvételi képességfelmérése. A festő szakon 4. helyet ért el Dániel. Erre a szakra 48-an jelentkeztek, melyből 6 főt vesznek fel.

Dánielnek, családjának és iskolai tanárának, Balázs Gabriella Eszternek, ezúton is gratulálunk.