Sikereink az országos oboa- és fagottverseny válogatóján

A XV. országos oboa- és fagottverseny Dél-Dunántúli területi válogatóját 2021. október 22-én rendezték meg a Pécsi Művészeti Gimnáziumban.

Iskolánkból 2 tanuló vett részt a megmérettetésen, Miltényi Júlia Ilona az I. korcsoportban, Borza Panna Dorka pedig a II. korcsoportban indult az oboisták közötti versenyben. Zongorakísérőjük Murávszki Ingrid tanárnő volt.

A háromtagú bírálóbizottság által adott pontok alapján mindkét tanulónk bejutott az országos döntőbe, melyet Sopronban rendeznek meg december 3-5. között.

Járványhelyzettel kapcsolatos információk a Művészeti Iskolában

Kedves Szülők és Növendékeink!

A jelenlegi járványhelyzet sajnos bennünket is arra késztetett, hogy mindannyiunk egészségének megóvása érdekében november 2-től visszavonásig az alábbi rendelkezéseket léptessük életbe a művészeti iskolában:

Zenei élmények a pannon filharmonikusokkal - AMI

Órabeosztás a Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskolában

Tisztelt Szülők!

A Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskola 2021.09.08-án, szerdán 16:00 órai kezdettel tartja meg órabeosztását, amelyre a növendékeinken kívül a szülőket is sok szeretettel várjuk. Kezdő növendékeink esetében ezt kifejezetten ajánljuk.

Az órabeosztással kapcsolatos tudnivalók a következők:

Alsós szavalóverseny eredménye

Az alsós szavalóversenyt ebben a tanévben online formában tartottuk. 46 kisgyerek tanult verset, közülük a következők kaptak oklevelet és könyvjutalmat.

1. évfolyam

1. helyezett

Vég Bella Léna 1.b

Fritshi Borka 1.c

Agyag Rebeka Diána 1.c

2. helyezett

Kiskollár Hédi 1. c

Sipos Hanna 1.b

3. helyezett

Berta Botond 1. b

Hegedüs Dorka 1.b

Szemelyácz Eszter 1.c

Miliczki Levente 1.a

2. évfolyam

1. helyezett

Beiratkozás a Szentlőrinci alapfokú Művészeti Iskolába

Tisztelt Szülők, Kedves gyerekek!

A következő, 2021/22-es tanévre is van lehetőség beiratkozni a Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskolába, ahol megtanulhattok különböző hangszereken játszani, vagy a festészet órákon a kézügyességeteket, kreativitásotokat fejleszthetitek.

Gratulálunk - AMI

A Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskolánk Grafika és festészet tanszakos tanítványa, Meijlis Pieter Dániel, szeptembertől a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum  diákja.

A felvételi 4,5 órás képességfelmérésből és azt követő rövid elbeszélgetésből állt, ahol az otthonról hozott munkákból készült portfóliót kellett bemutatni.

A felvételi feladatsor látvány utáni rajzból (geometrikus térkonstrukció, portré), festésből (csendélet), térszemléleti tesztből, illetve kreativitást vizsgáló részekből állt.

Rajzpályázat - AMI

Sikereink a kaposvári Dél-Dunántúli Regionális Fafúvósversenyen

A Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola az idei évben rendhagyó módon, online keretek között rendezte meg a VII. „Csupor László” Dél-Dunántúli Regionális Fafúvósversenyét.

Iskolánkat öt tanuló képviselte a rendezvényen.

A hazai rangos előadóművészekből és neves tanárokból álló zsűri tagjai a jelentkezők által beküldött felvételeket a következőképpen értékelte:

Miltényi Júlia Ilona – oboa I. korcsoport – I. DÍJ, KÜLÖNDÍJ

Borza Panna Dorka – oboa II. korcsoport – II. DÍJ

Karácsonyi témanap a Szentlőrinci Általános Iskolában

A járvány különleges helyzetet teremt, szokásos témanapunkat kicsit szerényebb körülmények között tartottuk meg. De a szürke hétköznapokba egy kis örömöt talán sikerült belecsempésznünk.

Az alsósok a szombati projektnapon változatos, a tanulók életkorának és érdeklődési körének megfelelő kézműves foglalkozásokkal hangolódtak a közelgő ünnepekre. Volt színezés, üdvözlőkártya készítés, karácsonyfadísz készítés, Luca-búza vetés. Készültek papírból Mikulások, rénszarvasok, hóemberek.

Feliratkozás RSS - Szentlőrinci AMI csatornájára