ADÓ 1%

 

Adója 1%-át felajánlhatja a Szentlőrinci Általános Iskola Szülői Szervezete számára is: 19035316-1-02

MICROSOFT INNOVATÍV ISKOLA

ISKOLAGYÜMÖLCS PROGRAM

 

         

 

 

 

 

Grafika és festészet tanszakosok tanulmányi kirándulása

Az alapfokú művészeti iskola grafika és festészet tanszakon A/2 és A/3 évfolyamos növendékei érdekes foglalkozásra látogattak május 31-én: A Bükkösdi Kézműves Műhelyben Heffner Anna tanárnő látta vendégül a gyerekeket. Tanulóink általa megismerték a kézműves technikákat, segítségével rendszerezték a tudásukat a népi hagyományok terén. A tanárnő bemutató anyagain, a bükkösdi diákok precízen kidolgozott munkáin a hímzésfajták, a szövés, selyemfestés, gyöngyszövés, papírfonás, kerámia, gyöngyfűzés és sok-sok más technika részleteit és elkészítésének lépéseit figyelmesen tanulmányozták. A rendkívül jól felszerelt és otthonosan berendezett műteremben növendékeink lelkesen fűztek gyöngykarkötőt a temérdek aprólékosan előkészített üveggyöngyből. A foglalkozás végén felemelő volt látni és hallgatni, mikor a gyerekek a tanárnőtől újabb és újabb technikák, újabb diákmunkák bemutatását kérték, lelkesen kérdeztek és őszinte örömmel fogadták el az ajándékba kapott érdekességeket. Az emlékezetes délutánért és a lenyűgöző vendéglátásért köszönettel tartozunk Heffner Anna tanárnőnek és a foglalkozásnak otthont adó Bükkösdi Általános Iskolának, a tanulók szállításáért pedig Koltai Péter polgármester úrnak és a Szentlőrinci Önkormányzatnak!

 

                                                                                                          Majláth Zita

                                                                                                             szaktanár