1848-as forradalomra emlékeztünk

Iskolánkban ma tartottuk az 1848-as forradalomról szóló megemlékezésünket. A hatodik osztályosok műsorát Keczeliné Juhász Katalin, Rozsvainé Károlyi Zsuzsanna, és Kovács Bernadett tanította be, a dekorációt Berki Judit készítette.
Köszönjük a színvonalas előadást!

"És ha már nem lesz többet gazdag és szegény, elnyomó és elnyomott, és nem úgy lesz, hogy az egyik ember túlságosan jól lakik, a másik pedig éhezik. Ha majd a bőség kosarából mindenki egyaránt vehet. Ha majd a jognak asztalánál mind egyaránt foglal helyet. Ha majd a szellem napvilága ragyog minden ház ablakán. Akkor, és csakis akkor lesz majd a földön emberhez méltó élet. Szabadság, boldogság, béke. De a Tűzmadár akkor is itt szállhat fölöttünk, és akkor is minden nap elpusztul, hogy holnap mind gyönyörűbben újjá születhessen. Áldassék a neved: Forradalom."