Leendő első osztályosoknak

„Mindenki, aki visszagondol a saját oktatására,
tanárokra emlékszik, nem módszerekre vagy technikára.
A tanár a szíve az oktatásnak.”

Sidney Hook

Szili Attiláné vagyok. Igen erős helyi kötődéssel rendelkezem, így bizonyára már sokan hallottak rólam jót, rosszat, vagy ismernek is. Gyermekkoromat itt, Bicsérden töltöttem, ide jártam általános iskolába. Később, tanulmányaim befejeztével ebben az iskolában kezdtem meg tanítói munkámat, immár 32 éve. Azóta is itt élek, itt dolgozom. A hosszú évek alatt napköziztem, két gyermeket felneveltem, s osztálytanítóként sok-sok szülővel együtt dolgozva, számos kisgyermeket tanítottam meg írni, olvasni, számolni. Remélem mindemellett sok szép, emberséges dologra is sikerült nevelnem őket. Számomra e kettő csak együtt képzelhető el.
Nagyon fontosnak tartom tanítványaim harmonikus, sokoldalú és egyénre szabott fejlesztését. Ehhez azonban elengedhetetlen a szülőkkel kialakított jó kapcsolat, az a közös munka, melyet a gyermek érdekében nap, mint nap együtt végzünk. Talán ennek is köszönhető, hogy leendő elsőseim közül hatnak már a szüleit vagy testvéreit is tanítottam, bicsérdieket, bodaiakat  egyaránt.
Célom mindenképpen az, hogy a közös munka során egyaránt jól érezze magát a gyermek, a szülő és természetesen én magam is. Ez a légkör az alapja, hogy a munkánk során érdeklődő, véleményét bátran megfogalmazó, az új ismeretekre nyitott fiatalokká váljanak, s magukból a lehető legtöbbet hozzák ki tanítványaim.

Gondolatok iskolánkról- bemutatkozik a Bicsérdi Általános Iskola

Intézményünk csodálatos természeti környezetben található. Nyolc tanterme, ebédlője, informatikaterme, tornaterme mellett az udvar rendezettsége, a szabadidő hasznos eltöltésére alkalmas udvari létesítmények is biztosítják tanulóink fejlődését.
Ehhez hozzájárul elkötelezett tanári karunk jó szakmai munkája, s a munkánkat segítő szakemberek tevékenysége az eltérő bánásmódú gyermekek megfelelő fejlesztése érdekében (gyógypedagógus, logopédus, pszichológus). Tehetséges tanulóink számára szakköröket, versenyeket, sportolási lehetőségeket biztosítunk. A személyiség sokoldalú, harmonikus fejlesztése érdekében, a tanulás mellett, gazdag programokat biztosítunk tanulóink számára: színházlátogatások, úszás, korcsolyázás, témanapok, táborozások, színvonalas ünnepélyek színesítik mindennapjainkat. Osztályaink alacsony létszáma lehetővé teszi tanulóink alapos megismerését, a személyes bánásmódot, törődést. Korszerű módszerekkel segítjük a megfelelő ismeretek elsajátítását, azok alkalmazását, s szintén nagy hangsúlyt fektetünk a nevelésre. Elsőseink felszabadult, szorongásmentes iskolakezdését 10 éve működő programsorozattal biztosítjuk, melynek része a 8 hetes nyújtott előkészítő időszak év elején. Ennek feladata az egyéni képességek kibontakoztatása, differenciált fejlesztés, sikerélmény biztosítása az eltérő képességű és hátterű gyerekeknek a sikeres iskolakezdés érdekében. Célunk, hogy minden tanulónk lehetőséget kapjon olyan tudás, alapműveltség megszerzésére, amellyel érvényesülést biztosító iskolapad érhető el. Emellett igyekszünk elérni, hogy tanulóink személyisége érettebb, rugalmasabb, önmagával szemben igényesebb, társaival szemben felelősebb, emberi kapcsolataiban gazdagabb legyen, magatartása tisztelettudó, társas kapcsolataiban kulturált legyen. Kapjon segítséget ahhoz, hogy sokoldalúvá, nyitottá, érdeklődővé, kreatívvá váljon.

Elsős lettem! - prezentáció megtekintése