ADÓ 1%

 

Adója 1%-át felajánlhatja a Szentlőrinci Általános Iskola Szülői Szervezete számára is: 19035316-1-02

MICROSOFT INNOVATÍV ISKOLA

ISKOLAGYÜMÖLCS PROGRAM

Zenei élmények a pannon filharmonikusokkal - AMI

 

A múlt hét folyamán két alkalommal is lehetősége adódott Szentlőrinc város lakosságának a Pécsi Filharmónikusok által szervezett koncerteken részt venni. Első alkalommal a Művelődési Ház előtt örvendeztetett meg bennünket egy három fős ütős társaság, második alkalommal pedig polgármester Úr jóvoltából a Szentlőrinci AMI 12-18 éves korosztálya kapott 20 ingyen jegyet október 1-jére, a Zene Világnapjára a pécsi Kodály Központba. Tanulóink nagy lelkesedéssel fogadták ezt a lehetőséget. A Filharmónikusok által biztosított jegyek mellé különbuszt is kaptunk, amellyel eljuthattunk a koncert helyszínére. Tanulóinknak óriási élmény volt a koncertterem milliője – legtöbbjük most első alkalommal járt itt -, a szimfónikus zenekar hangzásvilága, a koncerten elhangzott művek és nem utolsó sorban a karmester, Bogányi Tibor személye. Külön kuriózumnak számított, hogy Manuel de Falla: A háromszögletű kalap című művét táncos közreműködőkkel keltették életre a karmester elképzelése alapján.