Természetbúvár vetélkedő a harmadikosoknak

A múlt heti fenntarthatósági hét talán legkülönlegesebb  eseménye a Természetbúvár szakkör tagjai által szervezett  délutáni játéksorozat volt, melyen két harmadik osztály tanulói (a és b osztály) vettek részt.
Hétfőtől csütörtökig kincskeresés és képkirakó feladatok segítségével ismerkedtek a 2022 év élőlényeivel, emellett a szelektív gyűjtés szabályait tanulták játékos formában. Péntek délután zajlott le a záróvetélkedő, melynek során rejtvényeket oldottak meg csapatokban, így bizonyítva, hogy sok ismeretet megjegyeztek a "frissen" megismert fajokról. Az eredményhirdetés során minden résztvevő csapat kapott apró ajándékokat is.
Nagyon vidám hét volt, melynek során nemcsak a "kicsik" , hanem a szakköri tagok is sokat tanultak  - és nemcsak az állatokról, hanem az együttműködésről, és az ismeretek továbbadásának öröméről is:)
Köszönet az aktív résztvevőknek: a 7a, 7c és 6b szakköröseinek, a 3a és 3b napközis tanítóinak! Jól elfáradtunk a végére, de megérte!
(Kovács Réka, Vilheim Szabolcs és Ági néni fotói)