Szakmaismereti verseny

Április 8-án a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett  A jövő szakemberei - a Villany-Ász kamarai szakmaismereti verseny döntőjében szerepelt iskolánk csapata. Az egész megye területéről 21 csapat jelentkezett. Az első, online-fordulóban továbbjutott csapatunk, majd a gyerekeknek a középdöntő során otthoni körülmények között kellett egy elektromos ugráló békát megépíteniük, melyhez fúrni, fűrészelni, csavarni, ragasztani, vágni, mérni, számolni kellett, közben megismerkedtek az alapvető villamosság, az egyszerű áramkör működésének elveivel és legfőképpen csapatban kellett dolgozniuk. A döntőbe bejutva, Pécsett, az Iparkamara épületében a villanyszereléssel kapcsolatos feladatokat kellett megoldani – a csapatok 10 állomáson körforgásban oldották meg a feladatokat, melyekre egy-egy állomáson 5 perc állt rendelkezésükre. Csapatmunkát, kézügyességet igénylő feladatok voltak a gépipar területén. (pl szerszám felismerés, anyagfelismerés stb - itt 10. helyet értek el. A csapat tagjai: Kesztyűs Balázs, Szabados Barnabás és Horváth Dávid (Csarankó Balázs az 1-2. fordulóban) 7.a osztályos tanulók. Gratulálunk!