Petőfi év programnyitó

Október 6-án indult iskolánkban a Petőfi-év.

A nyitórendezvényen megbizonyosodhattunk róla, milyen termékeny 26 évet töltött ezen a világon Petőfi Sándor. A költő életével, műveivel egy animációs film segítségével ismerkedtünk meg. A nagyobbaknak ismerősen csengtek a megzenésített versrészletek, de újdonságot is hallhattunk a No Sugar zenekar új klipjében. Egy egészen új, modern Petőfi jelenik meg a dalban, a tanév során szeretnénk minél közelebbről megismerni/megismertetni ezt a másik arcát is a költőnek. Reméljük, minél többen csatlakoznak diákjaink közül a humán munkaközösség által szervezett programokhoz.

A rendezvény vetélkedővel zárult, a játékos feladatokat csoportmunkában oldották meg a résztvevők. Nem véletlenül vallotta magát a szerző „a természet vadvirágának”, sok madár és virág motívumot fedezhettek fel a versenyzők Petőfi ismert és kevésbé ismert műveiben. Az iskolában töltött hangulatos délutánra apró ajándék emlékezteti a tanulókat.