Májusi kirándulás a túraklubbal

Az Ifisuli Túraklubja e tanévi utolsó túrája május 22-én vasárnap szerveztük. Célpont a Melegmány-völgy volt. A buszról leszállva, az Árpád-tetőnél léptünk a teljes májusi pompájában zöldellő erdőbe. Először a Tripammer-fához mentünk. Az ottani pihenő és geoláda keresés után ereszkedtünk le a vadregényes völgyekbe. A mésztufa-lépcsős vízesésnél tartottunk hosszabb pihenőt, itt néhányan a patak apró állatait vizsgálták, mások geoláda-kereséssel és hegymászással töltötték még a pihenőidőt is. Több forrás vizét megkóstoltuk, érdekes hüllőkkel, rovarokkal "találkoztunk", miközben a Kisréten át Dömörkapura értünk. A mozdonyvezető engedélyével majdnem elindítottuk a kényszerpihenőt tartó kisvasutat is... A több túrán résztvevők átvehették pecsétgyűjtő lapjaikat, melyek alapján év végén elnyerhetik a túraklub kitűzőjét.