Az Ifisuli Túraklub kirándulása, Föld Napja alkalmából

Az Ifisuli Túraklub múlt szombati túrája a Föld Napjához kapcsolódott. Útvonalunk a Gesztenyéstől a Kisréten és a Dömörkapun át a Tettyéig vezetett. Megcsodáltuk a medvehagymával borított hegyoldalt és a sok tavaszi virágot. Geoláda keresés mellett ezúttal dióhéjban a tájfutással is ismerkedtünk, egy térkép és az elrejtett pontok révén.

Különösen emlékezetes élmény volt a Duna-Dráva Nemzeti Park által szervezett Föld Napja pecsétgyűjtő játék, melyhez a Tettyén csatlakoztunk. Érdekes feladatokat lehetett megoldani, melyek mind a minket körülvevő természet értékeink óvásáról szóltak. A játék végén nyereményeket is választhattak a résztvevők. Reméljük, hogy a részvétel ezen az élményteli programon majd éves hagyománnyá válik a Túraklub tagjai számára.
 A túra egyúttal ökoiskolánk fenntarthatósági hetének nyitóprogramja volt.