AZ EURÓPAI DIÁKSPORT NAPJA

A program a Magyar Diáksport Szövetség kezdeményezésére indult, 2015 óta pedig Európa más országaiban is megtartják. Tavaly a pandémia ellenére 38 országban 2 millió diák vett részt a programban. Az Európai Diáksport Napon a regisztrált iskolák vállalták, hogy legalább 120 percnyi mozgás- és sportprogramot szerveznek a tanulóknak, ahol az egyetlen ajánlott programelem a szimbolikus, adott évnek megfelelő futótáv teljesítése.  Idén az esemény fő célja az volt, hogy az élménysport programokkal a gyerekek életébe újra visszatérjen a rendszeres testmozgás, és ennek érdekében kreatív mozgásterek kialakítására ösztönözze az intézményeket. 2021. szeptember 24-én iskolánk tanulói – a hiányzók kivételével – mindnyájan lefutották a 2021 métert. Gratulálunk minden résztvevőnek!