8. OSZTÁLYOS TANULÓK FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÁSA

A 8. évfolyamos tanulók számára az Oktatási Hivatal honlapján – www.oktatas.hu– elérhető a KIFIR tanulmányi terület és felvételi tájékoztató kereső program.

A program az alábbiak szerint található meg a www.oktatas.hu honlapon:

- Köznevelés/Középfokú felvételi eljárás/KIFIR tanulmányi terület és felvételi tájékoztató kereső

- Köznevelés/Középfokú felvételi eljárás/Tájékoztató felvételizőknek/Aktuális beiskolázási időszak (2020/2021. tanév)

- Köznevelés/Középfokú felvételi eljárás/Tájékoztató intézményeknek/Aktuális beiskolázási időszak (2020/2021. tanév) menüpontban.

Javasoljuk, hogy a tanulók beiskolázási eljárása során elsősorban a KIFIR tanulmányi terület és felvételi tájékoztató kereső programot használják. A program amellett, hogy a nyomtatott jegyzék lezárását követően bekövetkező változásokat is tartalmazza, több szempontú és gyors keresési lehetőséget biztosít a felhasználók számára, valamint lehetővé teszi a keresési szempontoknak megfelelő találati lista mentését pdf állományba. Emellett a program felületéről letölthető az összes meghirdetett tanulmányi terület adatát tartalmazó táblázat is.

A középfokú felvételi eljárás menetére vonatkozóan részletes tájékoztatás található honlapunkon: www.oktatas.hu.

A középfokú felvételi eljárás információi leggyorsabban a főoldal jobboldalán megtalálható Középfokú felvételi eljárás feliratra kattintva érhetők el.