2022.04.11. Költészet napi irodalmi délután a felső tagozaton

És azóta tövis nélkül
Áll a büszke rózsatő.”
(József Attila: Amióta)

Hagyományteremtő szándékkal második alkalommal került megrendezésre költészet napi irodalmi délutánunk, melyet igazi versünnepként szeretnénk megélni minden év tavaszán, amikor József Attila születésnapja alkalmából a felsős diákok kedvenc verseiket szavalják el megörvendeztetve társaikat és önmagukat is. Az idén az 5-6. évfolyam irodalmat kedvelő tanulói vettek részt a programon, mivel a felsőbb évesek erdélyi tanulmányi kiránduláson vannak. A gyerekek sokféle hangulatot idéztek fel, a költészet széles palettáját mutatták be, a komoly, nagy versek mellett humoros és meghitt hangulatú alkotásokban is gyönyörködhettünk.  A lelkes diákokat teával és pogácsával vendégeltük meg.